האתר בתהליך שדרוג

מדיטציה?….מדיטציה.

קריאה בספר ששמו כוחו של התת מודע מאת דר’ ג’וזף מרפי, הייתה המקום הראשון בו נעשיתי אקטיבית, זאת אומרת שבזכות הספר חוויתי לראשונה במודע את תת המודע שלי ומה אפשר לעשות בעזרתו. לפני כן נעזרתי, השתמשתי ולמדתי נגיעות ראשונות בעולם בו אנרגיות בלתי נראות לעין-אנוש מככבות. מה היה בו בספר הזה שהביא אותי עמוק יותר אל תוך יכולותיי שלי?

המון דברים קורים בחיי היומיום שלנו. כמות נכבדת מהם קורית לנו ונראה שלא שאנחנו גרמנו לה לקרות. אחרי שהם קרו, שם יש לנו כבר יכולת לעשות איתם משהו כי הם כבר דבר גלוי ונושא להתייחסות פוטנציאלית. ניקח לדוגמא מישהו שחולה בפתאומיות. זה קורה בדיוק ככה – בפתאומיות. אין ידיעה על כך מראש או הכנות כלשהן לכבוד המאורע הזה. אחרי שחלה, גם הוא וגם כל מי שמחלתו משפיעה עליו, יכולים להיות אקטיביים ולעשות משהו כמו לסעוד אותו או כמו לקחת על עצמם את חלקו בעבודה. גם האדם עצמו יכול, אחרי שחלה, לעשות דברים לשם החלמתו. לפני כן הוא לא ידע שזה מה שיקרה ולכן לא נערך מראש לכל הפריטים שנוצרו מכך שחלה. האקטיביות במקרה זה מתרחשת באחרי.

המון דברים קורים בחיי היומיום שלנו. כמות נכבדת מהם קורית לנו ונראה שלא שאנחנו גרמנו לה לקרות. אחרי שהם קרו, שם יש לנו כבר יכולת לעשות איתם משהו כי הם כבר דבר גלוי ונושא להתייחסות פוטנציאלית.

דברים אחרים שקורים לנו בחיים מקורם הוא אנחנו עצמנו. כך למשל אנחנו לוקחים את עצמנו לטיפול כזה או אחר, מחליטים מה לאכול היכן לעבוד וכו’. גם לכל הדברים הללו יש תוצרים.

כך או כך, אני יזמתי דבר או שמשהו או שמישהו מחוצה לי יזמו אותו ויש לזה תוצאות אישיות לגבי שבאות לידי ביטוי בדברים לעשות.

 

מה שיש לעשות יושב אצלנו תמיד, כך שאנחנו יכולים לעשות משהו. גם אם נראה שלא. זה יושב ומחכה שנסכים לעשות…משהו.

אם כך, מה היה בו בספר הזה ‘כוחו של התת מודע’?

עבורי מה שישב שם זו עוצמת הגוף שלנו וליתר דיוק עוצמת המוח שלנו.

הרי המח שלנו אצלנו. הוא בגוף שלנו. בהפשטה רבה ניתן לומר שיש לו חלקים שתפקידם מודע ואחרים בלתי מודעים אך קיימים. תת המודע שלנו נמצא שם ויודע לנהל אותנו מתוך הרגלים ודפוסים ובפעמים רבות ביד רמה וקשה מבלי שנזהה שהוא ‘גר’ ממש קרוב. במוחנו.

אנחנו יכולים לגרום למוח שלנו לעשות דברים אחרים ממה שהוא מכיר ויודע לגבי רעיונות ורגשות. הם אלו שמספקים את הדלק הרעיוני לתת המודע שלנו. ועם זה, עם שינוי של רעיונות ורגשות, אפשר לעבוד אם בחרנו לעשות זאת.

תת המודע שלנו נמצא שם ויודע לנהל אותנו מתוך הרגלים ודפוסים ובפעמים רבות ביד רמה וקשה מבלי שנזהה שהוא 'גר' ממש קרוב. במוחנו.

אחרי שהשתמשתי בפועל בהמלצות שהיו בספר הבנתי שאצלי ‘עם האוכל בא התאבון’. נעשיתי סקרנית. מאד סקרנית. נוצר מצב שככל שנגעתי, טעמתי ולמדתי רציתי עוד ויותר מהטעים הזה. הופיע עולם שלם של אפשרויות, ואם לדייק אז בעצם עולמות של אפשרויות שסללו מסלול ייחודי עבורי כדי לגעת בהם, לחוות אותם ולהשתמש בהם. נראה היה שחיים זה קצר מידי מכדי לממש את כל הידע הזה לנוכח השפע העצום. אבל בכל זאת, בחרתי את בחירותי מתוך השפע. כשהולכים ובודקים מגלים עד כמה הוא באמת ענק.

בחרתי את בחירותי מתוך השפע. כשהולכים ובודקים מגלים עד כמה הוא באמת ענק.

אם משהו מגיע עד לסף הדלת הפרטית שלי אז סימן שיש כאן דבר ששווה לי לבדוק. והספר הזה אכן הגיע אלי כך בהמלצת חברה.

נכון שהיו הפעמים שמשהו כזה (כלי עבודה אחר) דפק בדלתי ואחרי שפתחתי גם הטחתי אותה בפניו בהתנגדות נחרצת, והיו פעמים בהן הכנסתי אותו בזרועות פתוחות ואחרי תקופה זרקתי אותו מכל המדרגות. מין ניסוי כזה של מה מתאים לי לאותה יחידת זמן ומה לא. ובכל אופן הם כולם לא קרו סתם. לפעמים לוקח קצת זמן לגלות את הדבר המופלא הזה שלדברים יש סיבה.

היקום בטובו שולח לנו תמיד הזדמנויות וסימנים. רמת הקשב או היכולת שלנו לקלוט שזה מה שקורה כאן היא זו שיכולה להשתנות ולהשתפר. אפשר לומר שזה כמו סוג של בדיקה קוסמית של המוכנות האישית שלי להתנסות ובעיקר לבצע בחירה חופשית שכולה לטובת ההתפתחות שלי.

אם כך, מה היה בו בספר הזה שהביא אותי עמוק יותר אל תוך יכולותיי שלי? הספר, שהוא מדריך מעשי שמשולבות בו דרכים של מדיטציה להבאת שינוי שיפור והחלמה, עזר לי לעצור צירי לידה שהגיעו טרם זמנם ולהקטין עד להעלים מכאובים שבגוף.

חלפו כבר יותר משני עשורים מאז. מדיטציה היא חלק מחיי וממשיכה להשפיע מטובה עלי.

רבים מספרים עליה טובות.

 

היא יודעת לשים אותנו ברגע הזה,

היא יודעת להפריד 2 מחשבות וליצור ביניהן רווח גם אם פיצפון,

היא חדר כושר שככל שמתאמנים בו כך מרגישים את אנרגיית החיים יותר,

היא המקום בו האמונה והאמון מתחברים ומגישים מתנות.